Mehmetçik Doğum Yaptırdı - Bebek Hayatı
Bebek Hayatı

Mehmetçik Doğum Yaptırdı

mehmetçik doğum

mehmetçik doğum

Mehmetçik doğum yaptırma işlemini sorunsuzca gerçekleştirdi. Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, doğum sancıları başlayınca Yeşilöz Askeri Üs Bölgesi’ne başvuran Rızkıye İmaç’a, jandarmadan yardım istedi. Üs bölgesinde görevli Jandarma Uzman Onbaşı Selami Atalay, uydu telefonu aracılığı ile doğum uzmanı doktordan aldığı talimatlar doğrultusunda doğum yaptırdı. Doğum sonunda sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya geldi.

Şırnak’a bağlı Beytüşşebap ilçesi Tatik Tepe bölgesinde göçebe olarak yaşayan Cezayir İmaç, dün öğle saatlerinde Yeşilöz (Faraşin) Askeri Üs Bölgesi’ne gelerek eşi Rızkıye İmaç’ın doğum yapmak üzere olduğunu söyledi. Askeri üs bölgesinde sıhhiye olarak görev yapan Jandarma Uzman Onbaşı Selami Atalay, ekip ile birlikte askeri bir araçla ailenin kaldığı çadıra gitti.

Hemen Ağrı Kesici İğne Yaptı

DHA’da yer alan habere göre Selami Atalay, Rızkiye İmaç’a ilk müdahaleyi yapıp, ateşini ölçerek, ağrı kesici iğne yaptı. Yapılan iğne sonrası hamile kadının ağrılarının azalması üzerine 112 Acil Servis aranarak, ambulans talep edildi. Mehmetçik doğum işleme bu süreçten sonra başlamış oldu.

Ambulansın gelmesi beklendiği dakikalarda Rızkiye İmaç’ın doğum sancıları giderek arttı. Bunun üzerine uydu telefonu aracılığı ile bir doğum uzmanı doktor ile irtibat kuruldu. Sıhhiye olarak görev yapan Jandarma Uzman Onbaşı Selami Atalay, doğum uzmanından aldığı bilgi ve talimatlarla saat 13 sularında erkek bebeğin doğumunu gerçekleştirdi.

Daha sonra bölgeye gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde anne ve bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi. Bebek ve annesi, genel kontrollerinin yapılması için ambulansla Beytüşşebap Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Exit mobile version